Açılış Sayfası Yapın  Favorilere Ekleyin  Bize Yazın 
Benimsayfam.com Eğlence Sohbet Güzel Sözler Oyun

Ana Sayfa - Alışveriş - Linkler - Eğlence - Güzel Sözler - Slayt - Puzzle / Yapboz - Oyun - Fıkra - Sohbet - E-kart - Derlemeler

 Derleme Kategoriler
Diğer 40
Dostluk Üzerine 25
Düş Hekiminden 9
Faydalı Bilgiler 14
Gizemli Hikayeler 4
Güzel Sözler 26
Hayat Dersi 140
Kadın - Erkek 60
Komik Yazılar 76
Makaleler 10
Sevgi Aşk Üzerine 78
Sizin Yazılarınız 31
Şiirleriniz 54
Tantra Totem 1
Yaşanmış Olaylar 16
Yurdumun İnsanı 24
Yeniler  
Çok Okunanlar  
Çok Beğenilenler  
Bütün Güzel Yazılar  
 
 Arama Yap

 Özel Bir Dost'a

Kategori Hit Toplam Oy Puan Puan Ver Yorum Tarih

Sizin Yazılarınız

2.598  97  7,4 - 2 20 Temmuz 2007  

ÖZEL BİR DOSTA

Güzel olan herşey çabuk yok olurmuş. Neden böyle olur bilmiyorum. Daha önceleri de güzel ve iyi olduğunu düşündüğüm çok şey kaybettim. Hepsi de bana üzüntü verdi ama uzun sürmedi, çünkü yerini alacak yeni güzellikler oldu hayatımda. Taaki yeri asla dolmayacak bir “DOSTU” kaybettiğimde anladım kaybetmenin ne demek olduğunu.

İki yıl önce kaybettim onu, bugün bile ilk günkü kadar, hatta daha fazla canım acıyor. Bu özel dostu anlatmak istiyorum.

Yaşamda dost olarak kabul edilebilecek insanların bulunmadığını, varsa bile bana rastlamadığını, insanların birbirlerine sadece menfaatleri için yakınlık gösterdiği, saygının ve sevginin yok olduğu, çıkar ilişkilerinin ve riyakarlığın pirim yaptığı bir dünyada en iyisi yalnızlık diye düşünürken kader onu çıkardı karşıma. Bana sence iyi insan nasıl olmalı diye sorulduğunda yaptığım bütün tanımlamalara uyan biriydi. Tanıştıktan birkaç gün sonrasında ki bir anlık bir bakışında tanıdım onu, sanki onunla ilgili bütün bilgiler bir anda benim beynime aktarılmıştı. Hemen yazdım hakkındaki düşüncelerimi, zaman içerisinde onu tanıdıkça yazdığım herşey doğru çıkmaya başlamıştı, yanılmamıştım.

Aslında anlaşılması çok zor bir insandır. Kendisi, kendi için çok önemlidir. Bu nedenle duygularını gizli yaşamayı sever asla belli etmez. Yüreğindeki sevgiyi kimseyle paylaşmaz. Kendisinin çok özel biri olduğunu bilir ve sevdiğini de çok özel biri yapar. Gücünü ve kontrolünü devre dışı bırakacak hiçbir olguyu yaşamında istemez. Sahip olduğu herşeyi, her şekilde kendi denetlemek ister. Özen gösterdiği ve sahip olduğu değerleri korumak ve kollamaktan yanadır ama bunuda sadece kendisinin istemesi halinde yapar. Özen gösterdiği insanlar hakkında başkalarının söz söylemesine izin vermez. Kendi seçimlerini kendisi yaptığı için birilerinin ona ahkam kesmesine tahammülü yoktur. İçi boş laflara hiç tahammülü yoktur. Kimsenin yaşamına karışmaz, kendisine de karıştırmaz. Benim gözümde o kadar özelki, bazan gökten zembille indiğini düşünür, iyi ki onu tanıdım diye Allah’a şükrederim.

Onu anlatabilmek o kadar zorki, ben buna nasıl cüret ediyorum bilmiyorum. Yaşı benden küçük olmasına karşın, onu babam gibi sevdim, babam gibi saygı duydum. Ağabeyim gibi gördüm çok benimsedim. Kardeşim o benim, can parçam dedim, sevgide saygıda kusur etmemeliyim, her zaman arkasında destek olmalıyım. Oğlum gibi gördüm, herşeyden üstün, canımdan bile üstün dedim. Koruyup kollamak, sahiplenmek istedim. Can dostum, can yoldaşım dedim. Ölünceye kadar en iyi dostu olmalıyım. Her sıkıntısında yanında olmalı, destek olmalıyım, sevinçleri onun, kederleri benim olmalı dedim. Bu özel insanın dostu olmaktan gurur duydum, bende kendimi özel hissettim. Onun dostluğunu haketmek istedim. İlerde çocuklarına anlatacağı iyi bir anı olmak istedim. Bütün bunları isterken bir şeyi unuttum, onun böyle bir dostluğa ihtiyacı varmıydı ki??

Senden özür diliyorum özel insan. Ben kolay kolay herkesi sevemem, seni ilk tanıdığım anda kanım ısındı, sanki benim ikizimdin. Yıllardır özlemini duyduğum harika bir dost bulmuştum. Seni çok benimsedim, kendime çok yakın hissettim. Böyle düşündüğüm içinde sana çok yakın ve sıcak davrandım. Senin ne düşünüyor olduğunu, benim gibi sıradan bir dosta ihtiyacın olmadığını hiç hesaba katmamışım. Bencillik etmişim afedersin. Benim samimiyetime, içtenliğime inandığını, bana güvendiğini düşünerek senin sınırlarını zorladığımı farketmemişim, bencillik etmişim afedersin.

Kendi kafamda tarifini yaptığım “DOSTA” “İNSANA” geç de olsa rastlamış olmak, o dostun varlığını hissetmiş olmanın verdiği heyecanla senin neler düşünüyor olabileceğini hiç aklıma getirmemişim. Bencillik etmişim afedersin. Senin de bu dostluğa benim gibi baktığını düşünerek kendimi ayrıcalıklı görme gafletine düştüğüm, seni üzdüğüm için afedersin. Senin düşüncelerini öğrendikten sonrada, benim düşüncelerim değişmediği için, surların arkasında kalmış olsamda, senin bana ne kadar kızdığını bilsemde, kendim gibi davranmaya devam edip senin en iyi dostun olmak istediğim için afedersin.

Bundan sonrasında da düşüncelerim hiç değişmeyeceği sana olan sevgim, saygım, dostluğum senin haberin olmadan da devam edeceği için şimdiden afedersin. Benim için bu dünyada çok önemli iki şey var; “OĞLUM” ve “SEN” Son nefesime kadar ikinizinde arkasında, varlığımı hiç hissettirmeden en iyi dostunuz olarak kalacağım. Yanınızda olmayacağım ama ruh gibi arkanızda olacağım. Güzel insan, güzel dost sana son kez diyorum ki, beyninden “Nisan-2004”, “eylül-2005” tarihlerini temizle, yok say lütfen.

İyi bir iz bırakmaya çalıştım ama başaramadım.

Elime yüzüme bulaştırdım.

Her şey için, ama her şey için özür diliyorum.

Yazan : Neşe

<<   Üç Yeni Gelişme  <<   >> Bakmak ve Görmek Arasındaki Fark    >>

Puan ver 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Yorum Yapın!

Yapılan Yorumlar
Yazan : laedri
Tarih : 30 Temmuz 2007 Pazartesi
Yorum : Seni çok iyi anlıyoruz kardeşim. Allah,gerçek sevgiye layık kullardan eylesin bizleri.
Yazan : neşe
Tarih : 31 Temmuz 2007 Salı
Yorum : Beni anladığınız için teşekkürler. Anlaşılmak güzel şey, kötü olan yanlış anlaşılmak.

Bütün yorumlar için tıklayın.

Açılış sayfası yapın!

Okul Çantası
Okul Çantası

Oyuncax.com


Çocuk Halıları
Çocuk Halısı
Oyuncax.com - Oyun Halısı


Barbie Oyuncak Bebek
Barbie Bebek
Oyuncax.com Oyuncak Bebekler


Akülü Araba
Akülü Araba

Oyuncax.com Akülü Arabalar


Puzzle / Yapboz Çeşitleri
Puzzle Yapboz
Puzzle DünyasıHepsioyun.com

 


Benimsayfam.com  Alışveriş  Son Dakika  Linkler  Eğlence  Güzel Sözler  PPS  Oyun  Fıkra  Puzzle  E-kart  Derlemeler  Gazeteler
 
 Oyuncak - Oteller - Akülü Araba - Alışveriş - Flash Oyun - Uçurtma - Firma Ekle
   Bize Yazn  Açılış Sayfası   Favorilere Ekle
- Online Kullancı : 68